+38 (057) 782 82 12

Передзвоніть мені

Пн-Пт 9:00-18:00

Види ліцензій Windows 10 - що вибрати?

Вибір Windows 10: OEM vs FPP vs ESD

Іноді виникають складнощі у виборі ліцензії Windows. Особливо, якщо ви купуєте ліцензію вперше. Тому зараз ми розглянемо відмінності ОС Windows 10.

У роздрібних магазинах ви можете побачити такі три варіанти поставки Віндовс 10:

  1.     OEM - Original Equipment Manufacturer, дослівно «оригінальний виробник обладнання». Ця ліцензія призначена для збирачів машин.
  2.     FPP - Full Packaged Product. Дослівний переклад «повністю упакований продукт», або в просторіччі - коробка.
  3.     ESD - Electronic Software Distribution, ліцензії, які постачають за допомогою електронних каналів зв'язку.

ОЕМ ліцензія Microsoft Windows 10

OEM - це найдешевша ліцензія. Зазвичай ви навіть не знаєте, що придбали цю ліцензію, тому що вона йде в складі вже зібраного ПК, в передбаченому вигляді. При цьому, та організація, яка збирала машину, зобов'язана приклеїти сертифікат справжності на корпусі комп'ютера. Наскільки ви розумієте, користувач не має права встановлювати цей вид ліцензії, оскільки це порушення угоди Microsoft, і буде виявлено під час перевірки.

Само собою, це більшою мірою відноситься до організацій, які придбали ОЕМ для економії коштів, і встановлюють ці ліцензії вже на введені в експлуатацію машини. Після чого при перевірці це розкривалося, і доводилося виплачувати штрафи і закуповувати вже інші види ліцензій. Приватних осіб це стосується в меншій мірі, але були й такі прецеденти.

Ще один нюанс, який потрібно пам'ятати, так це те, що копію операційної системи з ОЕМ ліцензією можна переносити на інший комп'ютер. Тобто якщо ви вирішили викинути що прийшла в непридатність машину, доведеться разом з нею викидати і ОЕМ ліцензію Microsoft Windows 10.

Щоб підтвердити, що ліцензія була встановлена ​​законно, це сертифікат справжності на системному блоці, активація за допомогою коду і, в разі юр. осіб, бухгалтерські документи.


FPP ліцензія Microsoft Windows 10

Тут все простіше. FPP ліцензія, вона ж коробка, не має таких обмежень як ОЕМ, але, відповідно, і коштує дорожче.

Купуючи коробку Microsoft Windows 10, ви отримуєте в комплекті:

    красиву упаковку;
    інструкцію;
    диск / флешку;
    код активації.

FPP не прив'язана до комп'ютера, тому ви вільні розпоряджатися їй як хочете - подарувати, продати або перевстановити на нову машину. Але, як ви розумієте, десь є підступ - це ціна. Цей вид ліцензії Віндовс 10 коштує порядком більше і ОЕМ і ESD. Здебільшого це через логістичних проблем. Ще один нюанс, для підтвердження ліцензійної частоти, вам доведеться зберігати цю коробку.

Ах да, і ця ліцензія далеко не завжди є на складах.

ESD ліцензія Microsoft Windows 10

Електронна ліцензія Microsoft Windows 10 по функціоналу і можливостям нічим не поступається FPP, але коштує відчутно нижче. В цілому, причини прості і прозаїчні: немає витрат на упаковки, диски та ін, на транспортні, логічтіческіе витрати і т.д. і т.п.

Оскільки транспортом для ESD служить електронна пошта - немає необхідності чекати доставку. Після оплати, ви моментально отримуєте код активації. В цьому випадку ліцензійна чистота підтверджується нашим листом з ключем, тим, що ви успішно активували Windows, і, в разі підприємств, бухгалтерськими документами (як і в першому випадку).

З досвіду можемо сказати, що багато хто боїться купувати ESD ліцензію. В Україні досі люблять переплачувати за красиву упаковку, яку можна буде дбайливо покласти в шафу, хоча де-факто потрібен тільки ключ, який можна доставити моментально. При перевірці досить показати наше роздруковане лист і наданням бухгалтерських документів.

Підводячи підсумки, ми рекомендуємо купувати електронні ключі. Просто тому, що це дешевше, простіше і швидше. Особливо, якщо ви купуєте Windows для комп'ютерів, які вже були введені в експлуатацію.

Якщо ви вже визначилися з видом ліцензії і хочете придбати - замовляйте Home або Pro версію у нас (зараз у нас в магазині проходять приємні акції та знижки!).

Якщо у вас виникли питання - не соромтеся, дзвоніть нам, і ми вас проконсультуємо абсолютно безкоштовно!

+38 (063)-594-15-19